Jak się dobrze wypromować? Felieton Marka Kasprzyka

  • 22/02/2018

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach prowadzenie firmy bez jej promowania. Pytanie tylko, jak robić to dobrze. Bo chodzi przecież o to, żeby nasze działania przynosiły ośrodkowi wymierne korzyści.

więcej

Szkolenia na temat RODO. E-kierowca rusza w Polskę

  • 21/02/2018

Firma e-kierowca, wydawca miesięcznika „Szkoła Jazdy”, rozpoczyna cykl szkoleń dla autoszkół, które nie chcą być zaskoczone wprowadzeniem nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych.

więcej

Resort znowu zbiera dane. Tym razem na temat WORD-ów

  • 20/02/2018

W piątek Ministerstwo Infrastruktury wysłało do wszystkich urzędów marszałkowskich pisma z prośbą o przesłanie danych dotyczących WORD-ów. Chodzi m.in. o przychody z przeprowadzanych egzaminów oraz wysokość środków przekazanych przez ośrodki marszałkom.

więcej

Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie uroczyście otwarta [zdjęcia]

  • 19/02/2018

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego oddziału terenowego szczecińskiego WORD-u. Chodzi o Barlinek, w którym egzaminy na prawo jazdy zdają już mieszkańcy południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części lubuskiego.

więcej

Kraj białych samochodów. Jak się szkoli i egzaminuje w Japonii?

  • 16/02/2018

Ruch lewostronny, wielkie miasta i jeszcze większe korki, kilka popularnych samochodowych marek – z czym jeszcze kierowcom kojarzy się Japonia? Ci, którzy byli w Tokio, Jokohamie, Osace, mówią, że to miasta białych samochodów.

więcej

Gehenna. Szokująca historia egzaminatora z PORD-u

  • 15/02/2018

Co można zrobić, gdy cały świat wali nam się na głowę? Podnieść się i walczyć o swoje dobre imię. Właśnie tak postąpił egzaminator, którego kilka lat temu bezpodstawnie wyrzucono z pracy w gdańskim PORD-zie.

więcej

CEPiK 2.0 i okres próbny to dwie różne kwestie. Ciekawa analiza KSD WORD

  • 14/02/2018

W listopadzie 2016 r., tuż przed kolejnym przesunięciem wejścia w życie przepisów dotyczących zmodernizowanego CEPiK-u, Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego sporządziło ciekawą analizę. Wynika z niej, że brak nowego systemu nie przeszkodziłby zanadto w egzekwowaniu przepisów o okresie próbnym.

więcej

Okres próbny może wejść w życie bez CEPiK-u 2.0. Resort rozważa różne opcje

  • 13/02/2018

Resort cyfryzacji rozważa przesunięcie wejścia w życie Centralnej Ewidencji Kierowców. Nawet jeśliby miało się tak stać, nie oznacza to wcale, że od czerwca nie będą obowiązywały obostrzenia dotyczące świeżo upieczonych kierowców – dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego resortu cyfryzacji Karola Manysa.

więcej

Urzędnik studzi zapędy mieszkanki Słupska. Ulice są dla wszystkich

  • 13/02/2018

– Jadąc za elką, kierowcy z doświadczeniem mogą sobie przypominać podstawowe przepisy, z czym czasem mają problemy – mówi „Głosowi Pomorza” Robert Linkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Transportowej w Urzędzie Miejskim w Słupsku, odpowiadając na postulat mieszkanki tego miasta, która chciałaby, żeby pojazdy szkoleniowe nie wjeżdżały do centrum miasta.

więcej

Raport zdawalności: Bezkonkurencyjna Ostrołęka [tabele]

  • 12/02/2018

Najwyższą zdawalnością w Polsce, zarówno jeśli chodzi o egzaminy teoretyczne, jak i praktyczne na kategorię B, może pochwalić się WORD w Ostrołęce. Wynosi ona odpowiednio 59,68 proc. i 54,19 proc. Szczególnie w tym drugim przypadku przewaga nad innymi ośrodkami jest bardzo duża i w skrajnym przypadku sięga ponad 31 proc. – wynika ze sporządzonego przez nas raportu zdawalności egzaminów państwowych za rok 2017.

więcejprzeczytaj więcej aktualności