Rośnie liczba szkolonych obcokrajowców

  • 22/11/2017

Kłopot ze szkoleniem obcokrajowców nie polega zwykle na znajomości języka, ale na innej mentalności kursantów. Za to większy problem pojawia się podczas egzaminu…

więcej

Zmiana warty. Nowe auta egzaminacyjne w Piotrkowie i Szczecinie

  • 21/11/2017

Od wczoraj Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadza egzaminy praktyczne na kat. B na nowych samochodach, czyli citroenach C3. W Szczecinie nowe toyoty yaris pojawią się 1 grudnia.

więcej

Uwaga, kontrola! Felieton Marcina Zygmunta

  • 20/11/2017

Na niektórych właścicieli ośrodków szkolenia kierowców padł blady strach. Dlaczego? Bo policja zaczęła się interesować szkołami jazdy i w wielu miejscach przeprowadza regularne kontrole pojazdów oraz dokumentacji szkoleniowej. Szkoda tylko, że martwią się nimi głównie ludzie uczciwi.

więcej

Naleśniki, placki, pinezki, czyli ronda w wersji mini

  • 17/11/2017

Niektórzy kierowcy je chwalą, bo trochę krócej stoją w korkach. Inni krytykują. Że zbyt wąsko, niebezpiecznie, że niejasne zasady ruchu. W polskich miastach zapanowała moda na minironda. Czy dzięki nim jeździ się lepiej?

więcej

Pokaż egzaminatorze jaki masz majątek

  • 16/11/2017

W projekcie ustawy o jawności życia publicznego, przedstawionym przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, zwiększono liczbę osób zobowiązanych do składania oświadczeń majątkowych, do których mają mieć wgląd wszyscy obywatele. Na liście znaleźli się też egzaminatorzy!

więcej

CEPiK 2.0 w praktyce. Urzędnicy proszą o wyrozumiałość

  • 15/11/2017

Uruchomiona w poniedziałek nowa Centralna Ewidencja Pojazdów nie działa jak powinna. Wciąż niepodłączonych do CEPiK-u jest ponad tysiąc stacji kontroli pojazdów. Problemy z załatwieniem swoich spraw mają także klienci wydziałów komunikacji starostw powiatowych i urzędów miasta.

więcej

ODTJ w Sieradzu kusi zniżkami

  • 14/11/2017

Pod koniec września odbyło się uroczyste otwarcie ODTJ-otu w Sieradzu. Inwestor, czyli tamtejszy WORD, postanowił zadbać o swoich kursantów. Dzięki umowie z łódzkim oddziałem PZU każda osoba, która przeszkoli się na sieradzkim ODTJ-ocie, będzie mogła liczyć na 10-procentową zniżkę przy ubezpieczaniu samochodu.

więcej

Zliftingowana ewidencja pojazdów już działa. Ale nie wszędzie

  • 13/11/2017

Z naszych informacji wynika, że zliftingowana Centralna Ewidencja Pojazdów, która miał została uruchomiona dzisiaj, na razie nie wszędzie działa. Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja jednak, że generalnie system pracuje sprawnie, jest na bieżąco monitorowany, ale w fazie stabilizacji mogą zdarzać się problemy z jego pracą.

więcej

Auta na minuty. Czy carsharing się opłaca?

  • 10/11/2017

Niecałe dwa lata temu pisaliśmy o cieszących się dużą popularnością na zachodzie Europy bezobsługowych wypożyczalniach samochodów na minuty. Zainteresowany nimi musi jedynie posiadać smartfon z zainstalowaną aplikacją i kartę płatniczą, z której zostaną automatycznie pobrane środki za korzystanie z pojazdu.

więcej

Kto jest winny – drogi czy kierowcy?

  • 09/11/2017

Polska ma jedne z najgorszych w Europie statystyki wypadkowości. Media i kierowcy nierzadko przekonują, że to wina infrastruktury. Podnoszony jest argument, że to wciąż przeciętna liczba dróg ekspresowych i autostrad sprzyja najcięższym w skutkach wypadkom czołowym i bocznym oraz potrąceniom pieszych i rowerzystów.

więcejprzeczytaj więcej aktualności